Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu

YARI OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZU

24 Nisan 2013 tarihinde Rektörlüğümüz tarafından hizmete açılan havuzumuz bu tarihten itibaren öğrencilerimizin, mensuplarımızın ve misafirlerimizin kullanımına sunulmuştur.

  Üniversitemiz Davutpaşa Kampüsü’nde yer alan kapalı yüzme havuzu yarı olimpik standartlarda olup 25 mt. uzunluğunda 16 mt. genişliğinde, 2,20 mt. derinliğinde ve 6 kulvardan oluşmaktadır. Aynı alanda 16 mt. uzunluğunda 6 m. genişliğinde ve 90 cm. derinliğinde bir de antrenman havuzu bulunmaktadır.

Hijyenik tahliller her gün düzenli olarak yapılmaktadır. Sabah 08.30’ dan akşam 20.30’a kadar sürekli olarak cankurtaranlar görev yapmaktadır.

Tesisten düzenli olarak yararlanmak isteyen öğrenci personel mezun ve diğer kişiler için aylık, 3 aylık ve 1 yıllık gibi abone sistemi, günlük girişlerde de günlük giriş ücreti vererek yararlanılır. Ayrıca yüzme bilmeyenler için yüzme kursları mevcuttur.

Havuzdan faydalanmak için öncelikle üye olunmalıdır. Üyelik ücretsiz olup; havuzu kullanmak için ayrıntılı bilgiler verilmiştir. Kullanıcılarımızın öncelikle bu kurallara uymaları gerekmektedir.

İlgili dökümanlar